FMCG sektöründe yeni satınalma

Hedef Gıda, bünyesindeki Oruçoğlu Yağ’ı Kuveyt’li yatırım şirketi Transatlantic Group DMC’ye satma yönünde anlaşma sağladığını duyurdu.

 

1968 yılında kurulan ve 2002 yılında Hedef Gıda portföyüne katılan Oruçoğlu Yağ, Kuveyt’li yatırım şirketi Transatlantic Group DMC’ye satılıyor. Konuyla ilgili bilgi aldığımız Hedef Gıda Genel Müdürü Çetin Yılmaz, şirketin ana iş kolu olan dağıtım ve lojistik sektörlerine odaklanmak amacıyla bu kararı aldıklarını, son dönemde yaşanan gelişmelere bağlı olarak uluslar arası yatırımların azaldığı bir dönemde Kuveyt’in en büyük şirketlerinden birinin bu yatırımı gerçekleştirmesinin önemli olduğunu belirtti.

Daha önce yine Hedef Gıda bünyesinde olan Mika Turu da Polonyalı bir yatırım grubunun aldığını hatırlatan Yılmaz, uluslar arası şirketlerin bu kararları almalarının kolay olmadığını, bu satışları gerçekleştirebilmelerinde Hedef Gıda’nın bu markalara kazandırdığı güçlü altyapının etkili olduğunu söyledi.

Yılmaz, Hedef Gıda’nın 2016 sonunda 1 milyar dolar ciro hedeflediğini, uluslar arası yatırımcılarla gerçekleştirilen iki satış işleminden gelen kaynağın ana iş kolu olan lojistik için büyüme hamlelerine aktarılacağını belirtti.

HEDEF BÜLTEN

GAZETE HEDEF

Basın Bültenleri